… så er din ferie godt kørende!

Campingplads Vakantie- en attractiepark Duinrell 

Wassenaar - Nordsøen kyst- Sydholland - Holland

Afstand fra: Flensburg: 655 km
Størrelse:ca. 20 ha
Standpladser: 1070
Åbningsdatoer: 01/01 til 31/12
7.9

Rabatter

Plads Komfort Plus (80m²)
Opholdstid Rabat
01-04 - 07-07 Køb 7 betal for 6, Køb 14 betal for 10
25-08 - 31-10 Køb 14 betal for 10, Køb 7 betal for 6

Campingplads Vakantie- en attractiepark Duinrell

Duinrell Ferie-og forlystelsespark (campingplads Duinrell) er berømt for det fantastiske Tikibad, forlystelsesparken og dens attraktive beliggenhed i klitterne i Wassenaar, tæt på Vesterhavet (4 km). Som gæst på campingplads Duinrell kan hele familien drage fordel af alle de sjove og spændende forlystelser. Adgang til forlystelsesparken på campingplads Duinrell er inkluderet i prisen i perioden april-oktober!

Campingplads Duinrell er en virkelig behagelig campingplads omgivet af eventyr, men samtidig er det også muligt på campingplads Duinrell at finde et roligt sted og blot slappe af. Den smukke campingplads er placeret i et område med både skov og klitter og tilbyder fremragende faciliteter. Her vil man virkelig have det godt. Campingplads Duinrell har sin egen forlystelsespark lige ved siden af campingpladsen. Rutsjebane, vandfald og meget mere finder du i forlystelsesparken. De mindste gæster kan have det sjovt på den indendørs legeplads, som bl.a. omfatter et minitog. Men der er også spændende ting for de lidt større børn og unge såsom Space Bowl, Lazy River, Møllen, den nye superhurtige Falk og meget, meget mere.

Tikibadet, som er et poolområde, er enestående i Europa og vil garantere dig og din familie mange timers sjov i vandet (bemærk at gæster på campingplads Duinrell får rabat på entreen, dvs. at entreen IKKE er inkluderet i prisen). Et besøg i det spændende vandland med mange rutsjebaner og mange overraskelser er et must for børn, som ønsker eventyr og spænding! De allermindste kan hygge sig i børnebassinet, som har mini rutsjebane og der er boblebad til de voksne. Man kan også forkæle sig selv i saunaen på campingplads Duinrell Ferie- og forlystelsespark.

Området omkring campingplads Duinrell er også spændende. Her camperer man midt mellem klitterne og samtidig tæt på alle seværdighederne i de omkringliggende store byer tæt på campingplads Duinrell! Fra campingplads Duinrell tager det kun ca. en halv time at køre til Amsterdam. Besøg miniature byen Madourodam, gå på shopping i centrum af Haag eller oplev boulevarden i feriebyen Scheveningen. Det er også dejligt at holde ferie på campingplads Duinrell Ferie og forlystelsespark i for- og eftersæsonen og sågar om vinteren!
[ læs mere ]
Faciliteter:
- Vandrutschebane (> 10 m)
- Svømmehal (Opvarmet)
- Udendørs swimmingpool
- Badeparadis
- Legeplads
- Barbecue tilladt (kul-gas-elektricitet)
- Bilfri standplads
- Animationsprogram: Børn (min. 2x om ugen -højsæson)
- Internetmulighed
- Vaskemaskine(r)
Alle faciliteter

Oversigt over ferieboliger

Plads Komfort Plus (80m²)

Fra pris: DKK 219,51
Antal personer: 6
Størrelse: 80 m²
 

Plads Comfort XL

Fra pris: DKK 271,50
Antal personer: 6
Størrelse: 100 m²
 

Duingalow comfort plus

Fra pris: DKK 650,11
Antal personer: 6
Antal soveværelser: 3
Størrelse: 38,5 m²
 

Eurosporvac Bungalowtelt

Fra pris: DKK 423,50
Antal personer: 6
Antal soveværelser: 3
Størrelse: 25 m²